Alyvų tepamąsias savybes gerinančių joninių skysčių tribologinių savybių tyrimas

  • Vida Jokubynienė Klaipėdos valstybinė kolegija
Raktiniai žodžiai: joninis skystis, tribologija, ekologija, ilgaamžiškumas

Anotacija

Vienas iš pagrindinių eksploatacinių tepamųjų medžiagų reikalavimų yra ilgaamžiškumas ir tribologinių savybių stabilumas visą naudojimo ar laikymo laikotarpį. Visos medžiagos laikui bėgant sensta ir praranda savo pirmines savybes, ne išimtis ir variklinės alyvos. Oksidacinis tribologinių savybių stabilumas ir žema temperatūra, klampinės savybės, vis dar išlieka pagrindiniu tepamųjų medžiagų trūkumu, todėl šis klausimas yra aktualus, be to, mažai išnagrinėtas.

Joninių skysčių taikymas tepaluose ir alyvose yra reikšmingas tyrimų objektas dėl savo unikalių savybių: turi gerą terminį ir cheminį poveikį, stabilumą, mažą lydymosi temperatūrą, nereikšmingas kintamumas (mažas degumas), didelis jonų laidumas, poliškumas, maišymo su daugeliu junginių ir vidutinio sunkumo klampumas. Be daugelio patrauklių savybių vienas įdomus joninių skysčių aspektas yra dipolinė dinamika.

Publikuotas
2020-03-27
Kaip cituoti
Jokubynienė, V. (2020). Alyvų tepamąsias savybes gerinančių joninių skysčių tribologinių savybių tyrimas. DARNIOS APLINKOS VYSTYMAS, 17(1).
Skyrius
TRANSPORTO INŽINERIJA