Vienos neapgintos disertacijos pėdsakais – sumedėjusių augalų asortimento Lietuvos želdynams ir architektūrinės dendrologijos pradmenų aspektai.

Dendrologo Leono Čibiro mokslinių įžvalgų analizė

Autoriai

  • Steponas Deveikis Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga

DOI:

https://doi.org/10.52320/dav.v19i1.212

Raktažodžiai:

Leonas Čibiras, kraštovaizdžio architektūra, augalų asortimentai, želdynai

Santrauka

Straipsnyje pristatomos ir nagrinėjamos dendrologo Leono Čibiro (1921–1992) mokslinės įžvalgos, teiktos jo publikacijose ir moksliniame pranešime biologijos moksliniam laipsniui gauti. Jo idėjos ir architektūrinės dendrologijos tradicijos plėtotė puikiai iliustruoja kraštovaizdžio architektūros ir želdynų formavimo raidą Lietuvoje. Straipsnyje akcentuojami kraštovaizdžio architektūros, kraštovaizdžio formavimo ir urbanistinio planavimo aspektai, plati dendrologo mokslinė ir metodinė veikla, kuri buvo ir išlieka reikšminga ir novatoriška tolesnei Lietuvos kraštovaizdžio architektūros raidai.

Atsisiuntimai

Publikuotas

2022-05-06

Kaip Cituoti

Deveikis, S. (2022). Vienos neapgintos disertacijos pėdsakais – sumedėjusių augalų asortimento Lietuvos želdynams ir architektūrinės dendrologijos pradmenų aspektai.: Dendrologo Leono Čibiro mokslinių įžvalgų analizė. DARNIOS APLINKOS VYSTYMAS, 19(1), 54–67. https://doi.org/10.52320/dav.v19i1.212

Numeris

Skyrius

APLINKOS INŽINERIJA

Dažniausiai skaitomi to paties autoriaus (-ių) straipsniai

1 2 > >>