UŽSIENIO KALBŲ MOKYMAS VYRESNIO AMŽIAUS BESIMOKANTIEMS SUAUGUSIESIEMS: PRELIMINARŪS PASTEBĖJIMAI

Autoriai

  • Małgorzata Karczewska University of Zielona Gora
  • Marcin Zygmunt University of Zielona Gora

DOI:

https://doi.org/10.52320/svv.v1iIX.346

Raktažodžiai:

užsienio kalbos mokymas(-is), vyresnio amžiaus besimokantieji, mokymasis visą gyvenimą

Santrauka

Kalbant apie užsienio kalbų mokymą ir mokymąsi, dažniausiai pirmiausia į galvą ateina mokyklinė aplinka, kurioje užsienio kalbos mokymasis yra privalomas visą mokymosi laiką. Tačiau suaugusieji besimokantieji, įskaitant vyresnio amžiaus besimokančiuosius, ir jų užsienio kalbų mokymosi procesas reikalauja mokslinio tyrimo, nes tai yra mokymosi visą gyvenimą dalis, kuri, kaip įrodyta, yra svarbus senjorų gerovės aspektas psichologiniu, socialiniu ir medicininiu aspektu.

Straipsnio tikslas - atidžiau pažvelgti, kokią patirtį, susijusią su užsienio kalbos mokymusi, turi vyresnio amžiaus suaugusieji besimokantieji, kokia jų motyvacija, kokie mokymo metodai ir medžiaga jiems atrodo veiksmingi, su kokiais sunkumais jie susiduria ir kas galėtų pagerinti užsienio kalbos mokymosi procesą. Siekiant rasti atsakymus į šiuos klausimus, buvo sukurtas internetinis Google formos klausimynas, kurį pildė 60 metų ir vyresni respondentai.

Gauti atsakymai, nors jų skaičius ir nedidelis, rodo, kad OAL turi kelių Europos kalbų mokymosi patirties, nori bendrauti su užsieniečiais, įskaitant savo šeimos narius, tiek kelionėse, tiek darbe. Jie teikia pirmenybę privačioms pamokoms, pagrįstoms pokalbiais, taip pat naudojimuisi mokymo knygomis ir kita spausdinta medžiaga. Pagrindiniai sunkumai - laiko stoka ir su atmintimi susijusios problemos, o galimybė praktiškai vartoti kalbą ir geras mokytojas galėtų sustiprinti užsienio kalbos mokymosi procesą.

Atsisiuntimai

Publikuotas

2024-12-10

Kaip Cituoti

Karczewska, M., & Zygmunt, M. (2024). UŽSIENIO KALBŲ MOKYMAS VYRESNIO AMŽIAUS BESIMOKANTIEMS SUAUGUSIESIEMS: PRELIMINARŪS PASTEBĖJIMAI. STUDIJOS – VERSLAS – VISUOMENĖ: DABARTIS IR ATEITIES ĮŽVALGOS, 1(IX), 79–85. https://doi.org/10.52320/svv.v1iIX.346