VERSLUMO UGDYMO IMITACINĖSE BENDROVĖSE EFEKTYVUMO DIDINIMAS, TAIKANT DALYKŲ INTEGRACIJĄ
DOI:
https://doi.org/10.52320/svv.viVI.200Raktažodžiai:
verslumas, imitacinė bendrovė, dalykų integravimasSantrauka
2019 – 2021 metais atliktas Lietuvos imitacinių bendrovių asociacijos užsakytas tyrimas, kurio tikslas buvo atskleisti verslumo ugdymo imitacinėse bendrovėse efektyvumo didinimo galimybes, taikant dalykų integravimą. Tyrimo metodai: analitinė mokslinės literatūros analizė, kiekybinė reprezentatyvi apklausa raštu, statistinė duomenų analizė. Remiantis mokslinės literatūros šaltinių analize, atskleista dalykų integravimo nauda studijų/mokymo procesui. Išanalizavus dalykų integravimo galimybes į IB veiklą, nustatyta, kad dauguma respondentų atsakė, kad jų galima dėstomo/mokomo dalyko integracija į IB veiklą integruotųsi integruotu mokymo lygiu, kai pasirenkama tema apima visas arba daugelį disciplinų. IB veikla apima labai platų įgytų teorinių žinių pritaikomumą praktinėje veikloje, todėl integruojant dalykus integruotu mokymo lygiu rengiant bendras praktines užduotis, būtų aiškesnės tarpdalykinių ryšių sąsajos.
Analizuojant verslumo ugdymo efektyvumo didinimo būdus, taikant dalykų integravimą IB veikloje, buvo išsiaiškinta, kad reikėtų skatinti dėstytojų/ mokytojų tarpusavio bendradarbiavimą, atnaujinant studijų programas, rengiant metodinę medžiagą ir bendras praktines užduotis, reikėtų įtraukti darbdavius ir socialinius partnerius, lankytis tikrose verslo įmonėse ar kviesti verslo atstovus į paskaitas/pamokas ir nagrinėti praktines situacijas. Būtų galima pasiūlyti mokymo institucijose kurti bendrą su kitais dalykais integruotą virtualią aplinką, kurioje būtų pateikiama metodinė medžiaga, integruotos užduotys, bendradarbiavimo ir vertinimo priemonių sistema, leidžianti lanksčiai valdyti integruotą studijų procesą, siekiant gerinti mokymosi kokybę, orientuotą į platesnį žinių panaudojimą.
Atsisiuntimai
Publikuotas
Kaip Cituoti
Numeris
Skyrius
Licencija
Atskiri straipsniai yra skelbiami „Open Access“ pagal „Creative Commons“ licenciją CC-BY 4.0, leidžiančią neribotai naudoti, platinti ir atgaminti betkokioje laikmenoje, su sąlyga, kad nurodytas originalus autorius ir šaltinis. Autoriai išlaiko autorių teises į savo straipsnius, tačiau suteikia Klaipėdos valstybinei kolegijai pirmojo leidinio teisę.