VERSLUMO UGDYMO IMITACINĖSE BENDROVĖSE PRIVALUMAI IR EFEKTYVUMO DIDINIMAS, TAIKANT MIŠRŲ MOKYMOSI METODĄ
DOI:
https://doi.org/10.52320/svv.v1iVII.244Raktažodžiai:
Verslumas, imitacinė bendrovė, mišrus (blended-learning) metodasSantrauka
2019 – 2021 metais atliktas Lietuvos imitacinių bendrovių asociacijos užsakytas tyrimas, kurio tikslas buvo atskleisti verslumo ugdymo imitacinėse bendrovėse efektyvumo didinimo galimybes, taikant mišrų (blended – learning) metodą. Tyrimo metodai: analitinė mokslinės literatūros analizė, kiekybinė reprezentatyvi apklausa raštu, statistinė duomenų analizė.
Remiantis mokslinės literatūros šaltinių analize, atskleista kad mišraus mokymosi metodas, jungia tradicinį mokymąsi ir virtualų mokymosi metodus bei skatina studentų savarankiškumą, padeda individualizuoti mokymosi procesą, skatina bendradarbiavimą tarp studentų ir dėstytojų. Taikant šį mokymąsi, lengva derinti klasikinius ir aktyviuosius mokymosi metodus, naudoti įvairias informacinių technologijų priemones, kurios praturtina mokymosi veiklas ir metodus bei skatina nuolatinį informacinių technologijų kompetencijų tobulinimą.
Vertinant mišraus mokymo/si metodo taikymą IB veikloje, išryškėjo tokie privalumai, kaip būtinas nuolatinis naujų informacinių technologijų kompetencijų kėlimas, IB praktikanto motyvacijos ir asmeninės atsakomybės už mokymosi rezultatus didinimas, bendros duomenų bazės bei besimokančiųjų bendruomenės kūrimas.
Nustatant, kaip mišraus metodo taikymas padidintų verslumo ugdymo efektyvumą IB, išryškėjo, kad jis didėja diferencijuojant ir individualizuojant veiklas, taikant mišraus metodo lankstumą, didinant IB praktikanto motyvaciją ir atsakomybę už mokymosi rezultatus, plečiant mokymosi erdvę ir laiką, derinant tradicinio mokymosi ir e-mokymosi privalumus, suteikiant didesnes bendradarbiavimo galimybes. Todėl siūloma plačiau taikyti mišrų mokymo/si metodą verslumo įgūdžių ugdyme imitacinėse bendrovėse, organizuojant dalykinius susirinkimus, vedant derybas, konsultacijas su socialiniais partneriais, skatinant glaudesnį bendravimą tarp visų IB.
Atsisiuntimai
Publikuotas
Kaip Cituoti
Numeris
Skyrius
Licencija
Copyright (c) 2022 Asta Pancerovienė, Adelė Stonienė, Vida Žvinienė
Šis darbas yra licencijuotas pagal Creative Commons Attribution 4.0 Tarptautinė licencija.
Atskiri straipsniai yra skelbiami „Open Access“ pagal „Creative Commons“ licenciją CC-BY 4.0, leidžiančią neribotai naudoti, platinti ir atgaminti betkokioje laikmenoje, su sąlyga, kad nurodytas originalus autorius ir šaltinis. Autoriai išlaiko autorių teises į savo straipsnius, tačiau suteikia Klaipėdos valstybinei kolegijai pirmojo leidinio teisę.