PEDAGOGŲ IR TĖVŲ BENDRADARBIAVIMAS UGDANT AUTIZMO SPEKTRO SUTRIKIMĄ TURINČIUS VAIKUS
DOI:
https://doi.org/10.52320/svv.viVI.192Raktažodžiai:
autizmo spektro sutrikimas, tėvų ir pedagogų bendradarbiavimas, ugdymasSantrauka
Daugelio autorių požiūriu pedagogų ir tėvų bendradarbiavimas ugdant autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus yra reikšmingas ir reikalingas procesas. Gilinantis į pedagogų ir tėvų bendradarbiavimą ugdant autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus atskleidžiamos įvairios bendradarbiavimo problemos. Todėl išsikeltas probleminis klausimas, į kurį bandoma atsakyti – kaip vyksta bendradarbiavimas tarp pedagogų ir tėvųugdant autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus. Atliekant tyrimą buvo pasirinkti šie tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė, struktūrizuotas interviu, kokybinė tyrimo rezultatų analizė.
Straipsnyje nurodoma pedagogų ir tėvų partnerystės esmė ir prasmė, pagrindinių bendradarbiavimo nuostatų visuma, teoriniu ir praktiniu aspektu. Pedagogų nuomone, tėvų įtraukimui į ugdymo procesą priimtiniausios ir dažniausiai naudojamos bendradarbiavimo formos yra šios: individualūs pokalbiai ir susitikimai, bendri renginiai, šventės ir išvykos, šiek tiek rečiau ugdomosios veiklos ir susirinkimai. Pedagogai nurodo tokius bendradarbiavimo metodus ir priemones, susijusias su autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų tėvais: įvairūs susitikimai, pokalbiai, susirašinėjimas elektroniniais laiškais, ugdymosi pasiekimų vertinimas ir aptarimas.
Atsisiuntimai
Publikuotas
Kaip Cituoti
Numeris
Skyrius
Licencija
Atskiri straipsniai yra skelbiami „Open Access“ pagal „Creative Commons“ licenciją CC-BY 4.0, leidžiančią neribotai naudoti, platinti ir atgaminti betkokioje laikmenoje, su sąlyga, kad nurodytas originalus autorius ir šaltinis. Autoriai išlaiko autorių teises į savo straipsnius, tačiau suteikia Klaipėdos valstybinei kolegijai pirmojo leidinio teisę.